Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
de ce? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


de ce?

29 replies to this topic

#1 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 22 September 2005 - 05:39 PM

vad ca la unele subiecte, inaintea lor apare scris "Lipicios (Sticky). de ce? ce semnificatie are? la chestionarul meu a aparut acum, nu de mult timp. WHY? :?



#2 anomis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 203 Postari:
  • Location:TM

Postat 22 September 2005 - 05:55 PM

Pentru ca moderatorii au considerat ca e un subiect important/interesant si i-au dat acest atribut ("lipicios", sau "sticky"), ca sa ramina tot timpul la inceputul listei de subiecte de pe forumul respectiv, si sa nu trebuiasca sa-l cautam pe pagina a doua sau a treia.




#3 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 22 September 2005 - 06:12 PM

OHOO! ma simt onorata. am reusit sa fac si ceva bun?



#4 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 07 September 2006 - 11:06 PM

Posibilitatea de a nota (de catre useri) un topic interesant sau mai putin interesant nu exista? Stiu ca softul asta permite. Reprezinta o orientare in plus ptr. subiecte interesante discutate!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#5 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 September 2006 - 09:17 AM

este de datoria moderatorilor sa le faca "sticky" sau "pinned" :P
gandeste altfel.. daca toti ar avea facilitatea asta se va abuza in mod "nevinovat" de ea.. cum? simplu! daca membrul posteaza topic nou in cautare de raspunsuri si daca va fi contratimp va face topicul "sticky" sau "pinned" pentru a fi mai bine plasat/vazut si va avea sanse mai mari sa i se raspunda :)

de altfel, in fata titlului unui topic gasim o iconita care ne da informatii despre subiectul respectiv
descifrarea iconitelor se face in subsolul paginii

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  poza.jpg   13.96K   50 downloads




#6 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 08 September 2006 - 03:04 PM

Nope ...ma refeream la o notare pe stelute (functie de utilitatea/ importanta topicului) asa cum are Youtube ...la fiecare video!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#7 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 September 2006 - 08:18 PM

dorinta indeplinita :D



#8 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 08 September 2006 - 09:46 PM

Dorinta o fi indeplinita...e minunat..dar nu functioneaza :P ! mai asteptam o mica surubareala?
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#9 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 September 2006 - 12:45 PM

:lol: nu ! :D ratingul unui topic va fi vizibil dupa ce va primi al 3-lea vot (ca sa avem o departajare) :D



#10 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 09 September 2006 - 01:02 PM

asta tinand cont ca va vota cineva



#11 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 September 2006 - 03:22 PM

pai hai sa testam...asta sa vedem daca chiar merge....eu am votat! :P
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#12 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 September 2006 - 06:29 AM

Andreea, acolo apare o casuta de vot dar nu are nici o explicatie pe ea...lumea nu va sti ca se poate vota in ea, calificativ topic! Ar trebui sa contina un mesaj gen notati importanta topicului sau calificativ topic...sau ceva de genula asta .. :)
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#13 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 20 September 2006 - 06:44 AM

De asemenea ar trebui promovata votarea topicului (la inceput chiar in regulamentul afisat in fata fiecarui subforum?)...userii nu cunosc acest lucru! Nici macar butonul resp. nu contine info.. :blush:
Cu toate astea iata avem primele stelute chiar aici ... :038: Arata cool !
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#14 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 20 September 2006 - 09:38 AM

Am si eu o intrebare adresata administratorilor care incepe tot cu "de ce" asa ca m-am gandit s-o postez aici:

De ce avem o limita de atasament de doar 500 kb? E foarte putin! Daca vrem sa atasam legi intregi, si cat mai multe, ne depasim pragul foarte repede. Sau cum putem face acest lucru ( prin link-uri si unde putem atasa, in asa fel incat atasamentul sa ramana pe perioada indefinita, etc) ca sa nu ajungem asa repede la limita? Nu cred ca se pune problema ca vom atasa fisiere mari si "sterile".

Se poate face ceva in privinta asta? Daca nu se poate in cadrul programului de forum, sa gasim o modalitate prin link-uri, iar informatiile sa fie postate.

Va multumesc pt intelegere, si va rog sa-mi explicati si mie aceasta problema, si poate o rezolvare.

Toate cele bune, o zi frumoasa tuturora!
Julia S



#15 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 September 2006 - 11:46 AM

cate 500 kb pentru fiecare din cei 12000 utilizatori :)
nu cred ca este posibil o impartire dinamica a spatiului pe disk, dar vom gasi noi o rezolvare rapida :)



#16 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 20 September 2006 - 01:52 PM

DE CE la contabili particulari nu apar toate localitatile?
ada



#17 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 September 2006 - 02:00 PM

din greseala :unsure:



#18 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 20 September 2006 - 02:37 PM

cum se poate corecta greseala?
ada



#19 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 20 September 2006 - 03:42 PM

o vom corecta cat putem de repede



#20 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 20 September 2006 - 04:12 PM

Vezi postareaAndreea`, la Sep 20 2006, 12:46 PM, a spus:

cate 500 kb pentru fiecare din cei 12000 utilizatori :)
nu cred ca este posibil o impartire dinamica a spatiului pe disk, dar vom gasi noi o rezolvare rapida :)
M-am gandit ca poate e o mediere, si ca 500 kb *12000 utilizatori e o cantitate mare de informatie. Nu stiu daca folosirea atasamentelor este utilizata in mod egal de fiecare membru. Ceea ce am in vedere sunt legile stufoase in format pdf, scanate din monitor, care pot fi fisiere si de 1 MB! Si cum pot atasa un astfel de fisier? Sa deschidem un cont de tip briefcase cu acces pt toata lumea? iar in forum postam link-ul? Nu stiu ce site ar gazdui asta, poate yahoo? Problema cu accesul sa fie pt descarcare pt toata lumea, iar pt incarcare si stergere poate un grup mai restrans ( nu-mi sariti in cap, e o idee, poate proasta) .
Nu cunosc asa bine sistemul de arhivare si transmitere fisiere pe net, ma gandesc ca e posibil, dar nu stiu eu. Pentru poze, am gasit un site gratuit, care tine fisierele tip jpg timp nedefinit, dar nu si pentru fisier tip text, doc, excel, sau pdf. Haideti sa ne gandim cu totii la o idee , astfel incat sa nu incarcam forumul cu fisiere mari, dar totusi sa avem acces si la informatiile stufoase!

Va multumesc pentru timpul acordat si pentru efortul depus in acest forum, care este extraordinar!

O zi buna tuturor!
Julia S






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL