Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
examen acca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


examen acca

359 replies to this topic

#101 cruceruniki

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 123 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 19 February 2008 - 10:41 PM

Vezi postareacornel1979, la Oct 17 2007, 01:00 PM, a spus:

- pt cine nu a terminat inca facultatea, mai bine astepti sa termini pt ca ti se pot echivala mai multe examene ( mie mi-au fost echivalate 5 examene , in conditiile in care am terminat facultatea de contabilitate si informatica de gestiune)

daca mai aveti intrebari, spuneti si am sa incerc sa va raspund in limita timpului.

Buna.
As vrea sa stiu si eu ce acte ai trimis ca sa iti echivaleze 5 examene. Si eu am terminat CIG si nu mi-au echivalat decat 3.

As aprecia daca ai fi de acord sa vorbim mai mult pe mail.

Multumesc anticipat pentru raspuns.



#102 diana-veronica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 201 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:targu mures

Postat 20 February 2008 - 07:25 PM

Am picat F9, cu 30 de puncte.
mucho dolor, ce rezultat ai?




#103 marcopolo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:

Postat 21 February 2008 - 01:02 PM

Vezi postareacruceruniki, la Feb 19 2008, 10:41 PM, a spus:

Vezi postareacornel1979, la Oct 17 2007, 01:00 PM, a spus:

- pt cine nu a terminat inca facultatea, mai bine astepti sa termini pt ca ti se pot echivala mai multe examene ( mie mi-au fost echivalate 5 examene , in conditiile in care am terminat facultatea de contabilitate si informatica de gestiune)

daca mai aveti intrebari, spuneti si am sa incerc sa va raspund in limita timpului.

Buna.
As vrea sa stiu si eu ce acte ai trimis ca sa iti echivaleze 5 examene. Si eu am terminat CIG si nu mi-au echivalat decat 3.

As aprecia daca ai fi de acord sa vorbim mai mult pe mail.

Multumesc anticipat pentru raspuns.

Pune mana si invata. :tongue:
Probabil nu au fost traduse cum trebuie actele tale. La mine au trecut la materiile din facultate denumiri care sa semene cu denumirile de la examenele lor.



#104 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 22 February 2008 - 08:59 AM

am luat si F7 si F9
acu ma gandesc la un f8 si p1 pt la vara



#105 diana-veronica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 201 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:targu mures

Postat 29 February 2008 - 11:00 AM

Felicitari, mucho dolor. Eu voi da Financial Reporting in iunie, iar pentru Financial Management, trebuie sa merg la "marire de nota"!



#106 Gabriela.Berendei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti, Prahova

Postat 04 March 2008 - 11:13 AM

Buna Diana-Veronica,

Se poate merge si la "marire de nota"?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 03 August 2008 - 02:20 AM




#107 diana-veronica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 201 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:targu mures

Postat 04 March 2008 - 01:08 PM

E obligatoriu, daca ti-ai picat examenul si vrei neaparat sa obtii diploma ACCA! :biggrin:



#108 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 04 March 2008 - 07:33 PM

eu astept acum aprobarea pt F8 si P1 pe care as dori sa le dau in vara



#109 Gabriela.Berendei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti, Prahova

Postat 04 March 2008 - 10:38 PM

Vezi postareadiana-veronica, la Mar 4 2008, 01:08 PM, a spus:

E obligatoriu, daca ti-ai picat examenul si vrei neaparat sa obtii diploma ACCA! :biggrin:


Da... eu ma gandeam ca daca iei un 6 si vrei o nota mai mare sa-l mai dai o data. :)



#110 forumist

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:

Postat 05 March 2008 - 02:11 PM

am putea deschide un fel de bursa pentru manuale si alte materiale acca astfel incat sa ne grupam mai multi si sa cumparam manuale sau sa facem schimb?



#111 Gabriela.Berendei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti, Prahova

Postat 05 March 2008 - 05:40 PM

N-ar fi o idee prea rea :)

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 03 August 2008 - 02:20 AM
citare mesaj anterior




#112 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 06 March 2008 - 12:32 PM

am luat 62 de puncte la F9

vedeti ca manualele "se trec" repede
conteaza sa ai niste manuale de actualitate



#113 ella3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 April 2008 - 05:54 AM

Buna!

E cineva care da F4(Eng), F5 si F6 in iunie? Si care doreste sa imparta costul manualelor? Ma intereseaza manualele scoase de BPP, mi se par cele mai bune. Eu am facut o trecere prin materie dupa GetThroughGuides, dar pentru mine tot BPP e baza. Cu impartitul costului imi convine oricare dintre variante: fie sa gasesc pe cineva care are deja manualele, fie sa le comand eu prin posta (vin in maxim 2 saptamani) si sa facem imparteala. Daca e cineva interesat, va rog contactati-ma cat mai repede, ca timpul se scurteaza si as vrea sa rezolv pana la sfarsitul acestei saptamani.

Si un pont pentru cei care vor sa dea F2 si F3 pe calculator: daca reusiti sa faceti Pilot Papers de pe site-ul Acca, veti reusi sa luati si examenele. Si cam cat luati la Pilot Papers, cam atat o sa luati si la examen. Iar mixul de intrebari e cam acelasi. Evident ca vorbesc numai din experienta proprie :wink:

Spor la invatat tuturor si sper sa ne mai auzim pe site inainte de Romexpo!



#114 Gabriela.Berendei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti, Prahova

Postat 09 April 2008 - 09:00 AM

Buna ella3,

Eu dau in Iunie F6 si am cumparat deja Study Text, I-Pass, I -Learn si Passcard-ul.
Passcard-ul merge xeroxat, ca este mic, dar Study Text-ul este mare si , parerea mea, merita cumparat.
Oricum decat Study Text este mult mai rentabil I-Learn, este pe suport CD. Mi se pare mai practic decat ditamai cartulia de Study Text :).
Imi spui ce vrei si vedem cum facem.
Multa bafta!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 03 August 2008 - 02:20 AM
citare mesaj anterior




#115 ella3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 April 2008 - 01:27 PM

Buna, Gabriela!

Multumesc mult pentru raspunsul rapid si pentru oferta. Pe mine cred ca ma prinde mai mult cartulia decat Cd-ul. Am incercat cu i-Learn pentru F3, dar pana la urma tot la Study Text si Exam Kit am ajuns. Poate o fi vina subconstientului - cand vad ca am parcurs intreaga 'caramida', simt ca am invatat mai mult :) Passcard mi-a fost foarte utila pentru F2 si de atunci m-am hotarat s-o folosesc pentru toate examenele.

In concluzie, ma intereseaza Study Text si Passcard - chiar daca Study Text e mare, ca doar impartim costurile si citim aceeasi carte, nu xeroxam sa incalcam copy-rightul pe forum :pullhair:

Dat fiind ca sunt nou inregistrata pe forum, desi trag cu ochiul pe aici de multa vreme, nu pot trimite nici mesaje personale si nici pe adresa ta de email, asa ca iti las adresa mea ukbestpractice-manuals [at] yahoo.co.uk

Multumesc si te astept cu un email.

Si intre timp poate mai apar 'jucatori' la bursa pentru manuale :frusty:



#116 anca_foca

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:iasi

Postat 06 May 2008 - 02:11 PM

Buna!
Imi puteti spune si mie cam cat costa un suport de curs? Sau, daca sunt mai multe, cat costa toate materialele pentru un examen?



#117 diana-veronica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 201 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:targu mures

Postat 07 May 2008 - 07:20 AM

Intra pe site-ul celor de la BPP sau Kaplan (din cate stiu, acestia sunt furnizorii acreditati pentru materialele de studiu), si acolo vezi oferta completa!



#118 doru1974

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 08 May 2008 - 01:05 PM

Intrebare: daca esti expert contabil CECCAR ti se echivaleaza ceva ? Si , in general, care este "mappingul" echivalarilor ? Adica ce trebuie sa stii/ai ca sa ti se echivaleze vreun paper si care anume ?

multumesc



#119 Sinona

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 03 June 2008 - 02:31 PM

Pe formularul de inregistrare initiala aveti o rubrica de echivalari pe care le puteti solicita pe baza calificarilor obtinute anterior. Aceasta inseamna ca veti obtine scutiri de la anumite examene pe baza pregatirii dumneavoastra academice. Echivalarile se acorda in urmatorul fel: pentru diploma de contabilitate ? patru echivalari, pentru diploma contabilitate impreuna cu alt subiect (de exemplu finante-contabilitate) 3 echivalari, diploma in domeniul financiar 3 echivalari, diploma de expert contabil CECCAR 3 echivalari, diploma de afaceri si management o echivalare, diploma in drept o echivalare, MBA trei echivalari, alte diplome: nici o echivalare. De mentionat ca daca aveti mai multe calificari numarul de echivalari nu se cumuleaza, ele fiind disponibile pentru aceleasi examene de cele mai multe ori.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 03 August 2008 - 02:21 AM




#120 blueeyes_hart

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 16 July 2008 - 01:00 PM

buna, sunt noua in domeniul acca, imi poate vinde si mie cineva o carte cu f6 ,sesiunea 2007, sau 2008 sa ma informez si eu cam despre ce ar fi vorba.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL