Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce program de contabilitate imi recomandati ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 8

Salt la continut


ce program de contabilitate imi recomandati ?

programe conta contabilitate program contabilitate
274 replies to this topic

#141 Vladut Iroaie

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 03 October 2008 - 05:58 PM

Vezi postareaana_mia2000, la Oct 1 2008, 05:29 PM, a spus:

Vezi postareamansour ana 34, la Mar 15 2006, 04:03 PM, a spus:

Incearca contab.sql. E destul de bun, eu lucrez de mult pe el, si mai e si gratis. Dat fiind faptul ca nu vreau sa fac reclama, da-mi adresa de mail sa-ti spun site-ul si mai multe despre program.
vreau si eu adresa de la site contab.sql, adresa mea este ana_mia2000@yahoo.com
Mersi

Alt mesaj caraghios. De parca Ana_mia2000 nu putea sa caute pe google contab.sql. Oricum, mai inteligent decat cel de mai sus.
Ce este si mai funny, am incercat sa caut mai demult pe google evo xperience si ce credeti ca mi-a aparut in dreapta la google link-uri sponsorizabile?
Contab sql!!!! Tare nu? Am cautat apoi Saga si , surpriza.... tot contab sql la linkuri sponsorizate. Inteligent dar totusi bun simtul unde mai este?

Am scris apoi contab sql m-am uitat in dreapta la linkuri si bineinteles, nimic. Adica, si Evo Xperience si Saga, oameni de bun simt si cu caracter.
:
In concluzie, ati inteles recomandarile mele, Evo sau Xperience. :)



#142 mihaela stancu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 06 October 2008 - 08:55 AM

va multumesc toturor pentru mesajele postate care m-au ajutat in a lua o decizie :). Glumeam, m-au ajutat pe dracu... e chiar haios cum se lupta toti sa-si promoveze firma si produsele.
Dar cum ar putea sa tina cineva cont de parerile lor? Cred ca romanii s-au desteptat de mai mult timp de cat cred ei... sunt zeci de mesaje postate aici absolut fara nici un sens... sa vezi conturi care abia au fost create si de pe care au scris 3 mesaje toate clar in favoarea lui EvoExperience sau Saga sau nu mai stiu eu care... imi pare rau dar sunteti penibili...

Eu va recomand calduros sa incercati inainte de a cumpara... cereti o prezentare, intrebati de support tehnic cat mai multe detalii posibile, costuri care pot aparea ( foarte multi vand foarte ieftin la inceput si dupa te trezesti cu alte costuri).

Apoi vorba aia "Nu tot ce e ieftin e si bun" cred ca se aplica si aici, nu va lasati inselati de preturile mici, de asa zisele oferte GRATIS, sau de comisioane pe care le-ati primi daca ajutati la vinderea produselor. Chiar e trist ce tot incearca sa faca unii sau alti.

Chiar nu o sa va spun ce am cumparat, asta pentru a nu face publicitate gratuita nici unei firme... Citesc forumul asta de foarte multa vreme, nu am scris pentru ca in general am foarte putin timp, dar mi-a placut inca de la inceput ideea de a avea un loc al nostru al contabililor in care sa putem citi(vorbi) despre problemele noastre, pacat insa ca incepe sa devina o TOCANITA de publicitate.

o saptamana frumoasa tuturor!




#143 adishor

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 October 2008 - 08:48 PM

usurel cu nervii, ca era o vreme cand contabilii erau niste oameni linistiti :)

e intr-adevar amuzant sa vezi cum unii lauda cu entuziasm debordant anumiti producatori. si tocmai cand sa te intrebi daca atunci cand lauda 3 la pachet nu cumva a aparut un cartel pe piata, omu' se repliaza si zice ca e de fapt doar unu' :) nu cumva sa aflam ca si ailalati 2 initial "agreati" au disparut. uite-asa ne dam seama ca winmentor a iesit de pe piata. la fel wiz-ul. nu e clar insa cine deranjaza mai tare, neomanager 4 sau 7? sa indraznesc sa zic de ciel? disparuti si ei, ca si paltphorma, easycont ...

pe cine intereseaza cu adevarat, nu cedeaza la entuziasmul altora ci testeaza. orice contabil cu ceva experienta stie ca alegerea depinde de ce afacere trebuie gestionata. lucrez intr-o firma de conta si folosim mai multe softuri, nu zic nici cate nici care :) ca aici nu facem reclama, sau asa zice adminul

nu va urez bafta, ca nu ne alegem uneltele la noroc, ci doar mult succes celor aflati in cautari



#144 pop b

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 16 October 2008 - 03:34 PM

va rog frumos imi dati si mie adresa de la programul contab.sql pe email chetapopbuia@yahoo.com va multumesc :thumbup:



#145 CarmenX

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 17 October 2008 - 12:36 PM

Vezi postareapop b, la Oct 16 2008, 04:34 PM, a spus:

va rog frumos imi dati si mie adresa de la programul contab.sql pe email chetapopbuia@yahoo.com va multumesc :thumbup:

Scuze ca iti spun, dar internetul la ora actuala este ca o carte deschisa, iar pagina de cautare google stie TOT. :biggrin:



#146 gnt_adrian

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 19 October 2008 - 11:43 AM

Daca doriti un program, este imperios necesar sa-l testati in prealabil. Ganditit-va ca, poate, ani de zile veti lucra cu el. Mai mult, un program pentru contabil e ca masina pentru soferul profesionist. Depinzi de el. O prezentare nu inseamna nimic, e abureala. Daca nu lucrezi macar o saptamana in prealabil, e foarte probabil sa iei o decizie gresita. Inca mai sunt pe piata programe ca nu-ti fac declaratiile sau care sunt scumpe si greoaie. Cand am schimbat programul, am lucrat o luna completa la o firma cu activitate medie. Dupa ce mi-am vazut toate declaratiile primite, si am verificat atent rezultatele, l-am adoptat.
Fiti atenti si la modul de actualizare, mai exact, la pretul abonamentului si daca este necesar sa se deplaseze cineva pentru aceasta actiune. In acest caz, renuntati.



#147 Vladut Iroaie

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 19 October 2008 - 07:27 PM

Vezi postareaCosmin A., la Aug 12 2008, 05:48 PM, a spus:

Eu recomand SAGA pt Contabilitate, pentru gestiune nu pot sa-mi dau cu parerea dar sfatul meu: NICI O DATA SA NU LUATI CIEL, regret ca am ajuns sa lucrez pe un asemenea program, ESTE PLIN DE ERORI, nici macar o balanta a stocurilor nu o calculeaza bine, in plus ajungi sa fii bataia lor de joc.
Rapoartele nu au nici o cheie de verificare intre ele, prostia mai mare este atunci cand restituirile de cumarare le veti gasi pe iesiri si restituirile de vanzare pe intrari (va dati seama ca sansele ca totalurile din fisa de articol sau orice alt raport nu va mai bate cu Balanta).
Si ca sa vezi de unde vine diferenta dintre contabilitate nu ai decat sa verifici articol cu articol, in loc sa verifici dupa documente (care de regula sunt mai putine la numar).
CIEL ca sa-l putem numi program de contabilitate mai are nevoie de:
-corelatii intre rapoarte
-gestionarea zecilor de erori
Sau prin urmare mai degraba se apuca sa faca alt program
Nu mai zic ca daca totusi te risti cu acest program sa nu te astepti vreo data ca vreo declaratie sa-ti iasa.
Recomand SAGA pentru ca din perioada in care l-am utilizat am observat ca:
-scoate majoritatea declaratiilor automat
-ai sa ajungi uimit pana si de modul in care iese bilantul.

Domnu', ori esti prostut ori lucrezi la baietii de mai sus.
Cand te apuci sa lucrezi in Saga, pentru prima oara de exemplu, ti se pare ca a fost proiectat de maimutele de la Animal Planet.

Alambicat, peste mana, fara logica, extrem de greoi si toate modulele facute fara pic de complexitate economica.
Va rog, testati in paralel Saga, Evo Xperience si Cometa. Oricum Cometa merge mai bine ca logica insa sufera groaznic la design si complexitate.

Raman constant: Evo Xperience. Ganditi-va la ceva: cu el lucreaza si firme imensa ca cifra de afaceri si complexitate dar si mii de Ceccari.
Asa ca alegerea este clara.



#148 gnt_adrian

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 20 October 2008 - 04:46 AM

Vladut - daca ai intrat aici doar ca sa faci reclama, fi macar mai subtil.

Interventia unui moderator n-ar strica, nu de alta, dar ne facem de ras cu astfel de indivizi.



#149 Felicia Teodosiu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 20 October 2008 - 02:25 PM

Vezi postareagnt_adrian, la Oct 20 2008, 05:46 AM, a spus:

Vladut - daca ai intrat aici doar ca sa faci reclama, fi macar mai subtil.

Interventia unui moderator n-ar strica, nu de alta, dar ne facem de ras cu astfel de indivizi.

Adrian, interventia unui moderator ar fi utila in cazurile de stupiditate maxima, cele in care se cere adresa de email ca sa i se trimita site-ul de la cometa sau de la saga. Sincer, este pe cat de pueril pe atat de evident ca cei care fac asta sunt cei de la firmele respective.

Legat de dn. Iroaie, este parerea dansului (SINCER, SI A MEA) si trebuie apreciat faptul ca este o parere sincere si directa.

O zi buna.



#150 gnt_adrian

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 21 October 2008 - 06:28 AM

Valdut - vad ca te-ai transformat in Felicia si faci acelasi lucru. Daca voi, cei de la evo xeperience, asa intelegeti sa va faceti reclama, sunteti penibili.

Este evident ca ne luati de prosti, nu trebuia s-o mai spuneti. :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de gnt_adrian: 21 October 2008 - 06:30 AM




#151 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 October 2008 - 09:57 AM

Vezi postareaVladut Iroaie, la Oct 19 2008, 08:27 PM, a spus:

Domnu', ori esti prostut ....
pt. jignirea asta ti-ai pierdut dreptul de a posta pe acest forum !! :thumbup:



#152 Anjy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 24 October 2008 - 12:30 PM

Salut...de putin timp ma ocup de contabilitatea primara a unei fabrici de paine...aici am gasit niste tabele in excel..insa nu mi se par suficient de exacte datele stocate in acest mod....sunt in cautarea unui program...adecvat...ce-mi recomandati??



#153 Felicia Teodosiu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 24 October 2008 - 01:43 PM

Vezi postareaAnjy, la Oct 24 2008, 01:30 PM, a spus:

Salut...de putin timp ma ocup de contabilitatea primara a unei fabrici de paine...aici am gasit niste tabele in excel..insa nu mi se par suficient de exacte datele stocate in acest mod....sunt in cautarea unui program...adecvat...ce-mi recomandati??

Testeaza Evo Xperience insa atentie cum negociezi cu ei deoarece pretul de lista este cam ridicat , pe masura valorii programului.
Este Ok pe partea de productie si gestiune, materii prime versus produse finite inclusiv analiza manageriale.

Succes!



#154 adyc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 October 2008 - 12:23 PM

Vezi postareamrdrmc, la May 1 2008, 09:08 AM, a spus:

Buna.
Voi avea o firma in domeniul constructiilor mai exact amenajari interioare (gresie, faianta, parchet). Nu voi avea pentru inceput mai mult de 3-4 angajati si nuci mai mult de 2 lucrari pe luna, deci 2 facturi. Sunt absolut paralel cu contabilitatea dar in ultima vreme am beneficiat de un minim de informatii si am hotarat ca activitatea pe care o voi desfasura este destul de simpla si nu merita sa apelez la un cabinet de contabilitate.
Ca sa nu mai bat campii, intrebarea mea este: Ce software de contabilitate imi recomandati ? As vrea sa faca cat mai multe, salarii , sa tipareasca facturui si tot ce mai trebuie.
Va multumesc si astept cu nerabdare raspusns.
Saga


Vezi postareaAnjy, la Oct 24 2008, 12:30 PM, a spus:

Salut...de putin timp ma ocup de contabilitatea primara a unei fabrici de paine...aici am gasit niste tabele in excel..insa nu mi se par suficient de exacte datele stocate in acest mod....sunt in cautarea unui program...adecvat...ce-mi recomandati??

Saga c



#155 codrut28

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 November 2008 - 09:26 AM

Buna ziua,

Am o intrebare? Stie cineva de unde pot sa descarc o varianta gratuita (demo) a programului de contabilitate Sytec sau cam asa ceva. Nu-i stiu exact denumirea.
Daca ma poate ajuta cineva in problema asta, va rog sa-mi trimiteti link-ul de unde-l pot descarca pe adresa mea de e-mail: codrut_benedic@yahoo.com.

Va multumesc anticipat! :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 03 November 2008 - 05:50 PM




#156 Ionyk

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 November 2008 - 02:49 PM

as fi interesata de un program de contabilitate pentu organizatii nonguvernamentale..dar unul gratuit..imi puteti da vreun nume, ceva? va rog mult..trebuie sa tin contabilitatea la o astfel de organizatie..multumesc



#157 vio40

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 10 November 2008 - 04:18 PM

gratuit nu stiu...
iar din cele cu bani stiu sigur ca merge in Ciel Conta, poti tine acolo evidentele contabile pentru ONG-uri, planul contabil e bine actualizat cu modificarile din legislatie, stiu asta pentru ca am folosit.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 10 November 2008 - 05:13 PM
citare mesaj anterior




#158 dianadey

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 17 November 2008 - 11:12 AM

Va rog frumos puteti sa-mi recomadati un program pentru contabilitatea in partida simpla pentru un cabinet medical indivual..ma intereseaza sa contina si partea de gestiune (bonuri de consum, fise de magazie...)
Multumesc anticipat!



#159 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 November 2008 - 10:41 PM

Puteteti testa si saga PS si sa vedeti daca satiface nevoile dumneavoastra.



#160 mitzoc

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 November 2008 - 06:39 PM

Buna,

Caut un program de facturare, ofertare, evidenta clienti, gestiune marfuri, etc, pentru buna desfasurare a unui imm. Din pacate nu prea ma pricep si daca unii din voi cunosc mai bine va rog ajutati-ma cu un raspuns. Nu stiu daca am postat la sectiunea potrivita dar daca nu, rog un moderator sa mute thread-ul ( in aces caz rog un pm ca sa nu il caut de nebun pe forum ).

Multumesc.

up

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 12 December 2008 - 01:49 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL