Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contab sql - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


contab sql


109 replies to this topic

#61 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 13 March 2008 - 07:40 PM

stornare inseamna nota cu -
ai incercat?



#62 N S

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 26 May 2008 - 09:43 PM

Buna!

Utilizez varianta free si am incercat sa export datele in declaratia 394 si imi da urmatoarea eroare: Nu pot crea fisierul D394.
Va rog sa-mi spuneti daca voi ati reusit.

Astept raspunsurile voastre.

Merci

Aceasta postare a fost editata de N S: 26 May 2008 - 09:44 PM




#63 leho.ioana

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:cluj-napoca
  • Interests:contabilitate-financiar

Postat 19 July 2008 - 06:01 PM

Buna.Am si eu nevoie de ajutorul vostru.Vreau sa vand un mijloc fix(autoturism).Am incercat 2 variante:

1.Vanzarea efectiva din "Clienti"-nu imi descarca din mijloace fixe
2.In Nomenclator Mijloace Fixe am trecut la Document iesire numarul si data facturii de vanzare, dar nu imi face descarcarea de gestiune.

Va rog mult sa ma ajutati.



#64 Vladut Iroaie

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 19 October 2008 - 07:32 PM

Te rog mult de tot ceva! Nu te mai chinui cu aceasta tentativa de programel de student fara bursa.
Sunt atatea oferte mai bune pe piata, mai ieftine, mai complexe, mai mai mai ... si tu lucrezi cu cometa?

Ciudat este ca ai nevoie de mult timp sa te hotarasti sa schimbi un program.
De ce? De ce sa te chinui luni si ani de zile?
Pe bune, shimba programul cat mai poti si uite cum vei avea si mai mult timp liber si mai multi banuti....

Multe Succesuri! vorba lu' Baseasca a' mica

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 November 2008 - 03:22 PM
citare mesaj anterior




#65 irinaririna

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:suceava
  • Interests:diferite discutii profesinale pe forum

Postat 05 November 2008 - 12:19 PM

Folosesc programul de contabilitate Contab SQL de la cometa. la o firma in varianta gratis la cealalta am ales pt inceput un abonament de 3 luni.

Imi spune careva cum introduc retetarul? Cand intru in el definesc un produs finit dar componentele tot trebuie sa le introduc una cate una. Credeam ca atunci cand accesez produsul X imi apar toate componentele lui. Cum imi transfer reteta si in luna urmatoare?

Multumesc anticipat.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 November 2008 - 03:26 PM

fii cum frei tu sa fii nu cum vor altii!



#66 miauca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 15 November 2008 - 07:52 AM

ce setari sa fac pt inchiderea trimestriala de TVA?
am descarcat versiunea gratuita si sunt incepatoare.
va multumesc, adina



#67 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 15 November 2008 - 11:52 AM

ce ai descarcat gratuit pentru ca noi nu avem de unde sa stim ?
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#68 miauca

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 16 November 2008 - 08:02 AM

Vezi postareaSERBAN MARIANA, la Nov 15 2008, 11:52 AM, a spus:

ce ai descarcat gratuit pentru ca noi nu avem de unde sa stim ?

imi cer scuze, am postat unde nu trebuia.
este vorba de contab sql



#69 abcde

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:oltenita

Postat 14 February 2009 - 06:48 PM

Vezi postareamiauca, la Nov 16 2008, 08:02 AM, a spus:

Vezi postareaSERBAN MARIANA, la Nov 15 2008, 11:52 AM, a spus:

ce ai descarcat gratuit pentru ca noi nu avem de unde sa stim ?

imi cer scuze, am postat unde nu trebuia.
este vorba de contab sql



Am avut control fiscal si in urma acestuia am tva de plata. Cum fac inregistrarea in cazul in care in luna am tva de recuperat ( in programul contab sql ) ?



#70 susu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 17 August 2009 - 10:39 AM

buna,
folosesc de 1 luna contab sql, deci sunt inceptor
ma poate ajuta cineva cu o lamurire?
am preluat o firma, ce are activitate de 3 luni, la care nu s-a facut descarcarea gestiunii, cum procedez in contab sql
activitate comert, distributie uleiuri auto

multumesc



#71 Lia2010

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 January 2010 - 12:48 PM

Buna ziua!
Abia incep sa lucrez cu versiunea gratuita Contab SQL. Cine lucreaza de mult timp, spuneti-mi va rog cum sa introduc soldurile, daca firma a avut activitate, si eu o preiau din februarie 2010?
Va multumesc mult.



#72 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 January 2010 - 02:32 PM

Mai multe informatii gasesti citind topicul http://conta.money.ro/forum/index.php?show...40&start=40
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#73 Lia2010

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 17 January 2010 - 07:11 PM

Vezi postareacristina5859, la Jan 16 2010, 03:32 PM, a spus:

Mai multe informatii gasesti citind topicul http://conta.money.ro/forum/index.php?show...40&start=40


VA MULTUMESC, CRISTINA!!!



#74 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 January 2010 - 08:53 AM

Cu placere ! :pullhair:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#75 susu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 07 February 2010 - 07:54 PM

Vezi postareaLia2010, la Jan 15 2010, 01:48 PM, a spus:

Buna ziua!
Abia incep sa lucrez cu versiunea gratuita Contab SQL. Cine lucreaza de mult timp, spuneti-mi va rog cum sa introduc soldurile, daca firma a avut activitate, si eu o preiau din februarie 2010?
Va multumesc mult.



buna,
ai in modulul Contabilitate: Solduri Contabilitate, aici iti introduci soldurile din ultima balanta, ai zis ca incepi cu FEBRUARIE, deci soldurile din balanta lunii IANUARIE

bafta



#76 Alina Simion

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 24 March 2010 - 08:59 PM

Buna

Am descarcat si eu programul Contab SQL, insa anul ce mi-l afisaza (anul de lucru) este anul 2005. As vrea sa setez anul 2010, dar nu ma lasa. Ma duc la Administrare, apoi selectez schimbare luna si-mi apare un mesaj de genul : "Luna dorita nu a fost deschisa! Rulati INCEP LUNA URMATOARE in sectiunea DIVERSE" Am incercat si asta, dar sa fac acelasi lucru pentru toi anii din 2005 si pana in 2010 imi ia ceva timp. Ce sa fac? :frusty:



#77 Alina Simion

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 26 March 2010 - 04:32 PM

Am rezolvat problema cu luna (nu m-a ajutat nimeni :frusty: ) Dar acum chiar am nevoie de ajutor: folosesc acest program de cateva zile si am o nelamurire: vreau sa introduc o factura, stiu s-o introduc prin gestiune, insa am si facturi ce nu trebuiesc bagate prin gestiune (prestatii diverse) si nu stiu unde anume in contabilitate sa o introduc (in program avem ADMINISTRARE, CONTABILITATE, GESTIUNE, MIJLOACE FIXE etc.)



#78 alice_ioanna

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 30 March 2010 - 08:05 AM

hello, te duci in gestiune-furnizori-facturi furnizori, alegi adauga si dupa ce introduci datele facturii daca se deschide fereastra cu 'detalii materiale" dai save fara a introduce date si deschizi "detalii servicii" unde trebuie sa introduci contul si baza de calcul si sa alegi tip tva (19,9 sau fara). succes :)

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 April 2010 - 08:38 PM




#79 Alina Simion

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 30 March 2010 - 03:36 PM

Iti multumesc din suflet!!!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 April 2010 - 08:38 PM




#80 Alina Simion

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 19 April 2010 - 09:10 AM

Buna dimineata!

Am o problema cu programul, daca ma puteti ajuta sa o rezolv v-as fi foarte recunoscatoare! In contabilitate, in casa, programul mi-a prelucrat automat cateva operatiuni pe care nu stiu cum sa le sterg. Practic imi dubleaza operatiuni facute de mine. Cum le pot sterge? Nu pot sa pastrez operatiunile facute automat de program deoarece datele nu sunt complete (la document creditor nu-mi scrie numarul documentului). Ce pot face?






Similar Topics Collapse

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL