Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ASOCIATIA PROFESIONALA A ECONOMISTILOR SI CONTABILILOR DIN ROMANIA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


ASOCIATIA PROFESIONALA A ECONOMISTILOR SI CONTABILILOR DIN ROMANIA

589 replies to this topic

Poll: INFIINTARE SI ADERARE A.P.E.C. (240 membri au votat)

sustineti infiintarea A.P.E.C. ?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

ati adera la A.P.E.C. daca ea s-ar infiinta ?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

ce cotizatie anuala considerati ca ar fi corecta ?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza

#61 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 March 2010 - 11:03 AM

Vezi postareabiscuta, la Mar 9 2010, 03:19 AM, a spus:





#62 (anisoara bobi)

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 73 Postari:

Postat 09 March 2010 - 11:03 AM

votat si eu...mai degraba platesc cotizatia de la CECCAR catre aceasta asociatie :biggrin: multa bafta in ceea ce intreprindeti; sunt alaturi de voi zilnic :smile:




#63 Paturcai

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 127 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 March 2010 - 11:04 AM

Unde este ISA?
Unde este Otilia?
http://www.sagasoft....p?p=57807#57807
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!



#64 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 09 March 2010 - 11:14 AM

Postez si eu un model de adeziune, daca va place il facem asa, daca nu, astept sugestii. In ceea ce priveste asociatia va fi una de tip nonprofit. Si sa fie clar de la inceput ca nu va fi un nou ceccar ci va apara drepturile tuturor celor care practica meseria de contabil, economist, expert contabil, auditor si oricine adera la ea. Am vazut intr-un mesaj anterior ingrijorarea ca o sa avem sedii, masini si deplasari in strainatate. Cred ca este exagerat sa gindim asa. Noi cautam sa avem cheltuieli cit mai mici si beneficii pentru toata lumea in privinta practicarii profesiei. Va mai spun ca eu nu urmaresc nici o functie de conducere, sint un contabil la o firma mica, am bani din activitati economice ale familiei mele si nu am nevoie sa ma imbogatesc. Asta ca punem punct speculatiilor.
Adresa mea de mail este : ioannis@canals.ro

Paturcai, am venit, sint pe baricade !!! :smile:

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de ISA: 09 March 2010 - 11:15 AM

" Sansa favorizeaza o minte pregatita "



#65 MONICA_IULIAN

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 09 March 2010 - 11:15 AM

AS VOTA SI EU DAR SE PARE CA NU POT.ASA CA NU-MI RAMANE DACAT SA VA UREZ BAFTA SI SA AUZIM IN CONTINUARE DE VOI.



#66 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 09 March 2010 - 11:32 AM

Formularul de adeziune pe care l-am postat este pentru membrii fondatori. Dupa ce constituim asociatia o sa avem si un alt tip de formular de adeziune. Deocamdata nu il scriu pina nu avem o hotarire judecatoreasca de infiintare si un sediu. M-am gindit ca patrimoniul initial sa fie de 3.000 ron, impartit in mod egal intre membrii fondatori. Astept propuneri in continuare.
" Sansa favorizeaza o minte pregatita "



#67 iona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Location:Bistrita

Postat 09 March 2010 - 11:47 AM

Vezi postareaISA, la Mar 9 2010, 11:32 AM, a spus:

Formularul de adeziune pe care l-am postat este pentru membrii fondatori. Dupa ce constituim asociatia o sa avem si un alt tip de formular de adeziune. Deocamdata nu il scriu pina nu avem o hotarire judecatoreasca de infiintare si un sediu. M-am gindit ca patrimoniul initial sa fie de 3.000 ron, impartit in mod egal intre membrii fondatori. Astept propuneri in continuare.

Mi-as dori si eu sa ma aflu printre membrii fondatori , dar nu cunosc procedura de infiintare a unei asociatii si daca este nevoie de prezenta fizica intr-un anumit loc la un moment dat. Distanta fiind foarte mare ... sa nu fie o piedica. Daca stiti detalii va rog sa confirmati sau nu dupa caz aceasta posibilitate de a adera ca fondatori. Multumesc.
Adevarul pur si simplu este arareori pur si niciodata simplu . (Oscar Wilde)



#68 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 09 March 2010 - 11:52 AM

La un moment dat va trebui sa ne intilnim dar pentru inceput adeziunea se poate face completind formularul si trmitindu-l pe mail.
Am vazut un post in care se punea problema cazierului. Nu trebuie cazier pt.inscrierea in APEC, v-am spus ca nu sintem ceccar. Eu as dori o alta metoda de lucru si mult mai multa libertate de opinie. Adeziunea la APEC trebuie sa fie liber consimtita, sa fiti convinsi in sufletul dvs. ca puteti face ceva pt. profesia contabila, in afara de vorbe, si atunci sinteti bineveniti.
" Sansa favorizeaza o minte pregatita "



#69 eliza123

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 09 March 2010 - 12:02 PM

Vezi postareaISA, la Mar 9 2010, 11:32 AM, a spus:

Formularul de adeziune pe care l-am postat este pentru membrii fondatori. Dupa ce constituim asociatia o sa avem si un alt tip de formular de adeziune. Deocamdata nu il scriu pina nu avem o hotarire judecatoreasca de infiintare si un sediu. M-am gindit ca patrimoniul initial sa fie de 3.000 ron, impartit in mod egal intre membrii fondatori. Astept propuneri in continuare.
care ar fi criteriul de selectie pt membrii fondatori? asa cum spuneti inteleg ca deja s-au ales membrii fondatori
primul formular de cerere-adeziune mi se pare mai bun, acesta limiteaza accesul numai la contabili. economistii unde se regasesc? (parca cineva sesizase in denumire acest aspect). eu de exemplu nu tin efectiv contabilitate ci implicit pe baza datelor din contabilitate intocmesc diverse situatii.
si totusi de ce nu pot sa votez?
o zi buna



#70 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 09 March 2010 - 12:14 PM

Nu s-au ales inca membrii fondatori. Avem propuneri doar.
" Sansa favorizeaza o minte pregatita "



#71 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 09 March 2010 - 12:31 PM

Vezi postareaeliza123, la Mar 9 2010, 02:02 PM, a spus:

si totusi de ce nu pot sa votez?
Doar membrii cu 10 postari pot vota, asa-i regula. Bun venit! :thumbup:

Poate ca patrimoniul ar trebui sa acopere cheltuielile de infiintare si functionarea asociatiei cateva luni si ar trebui mai mult de 3000. :smile:



#72 eliza123

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 09 March 2010 - 12:36 PM

Vezi postareanewold, la Mar 9 2010, 12:31 PM, a spus:

Vezi postareaeliza123, la Mar 9 2010, 02:02 PM, a spus:

si totusi de ce nu pot sa votez?
Doar membrii cu 10 postari pot vota, asa-i regula. Bun venit! :thumbup:

Poate ca patrimoniul ar trebui sa acopere cheltuielile de infiintare si functionarea asociatiei cateva luni si ar trebui mai mult de 3000. :smile:
multumesc pt raspuns, m-am desteptat



#73 almcomp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 265 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 March 2010 - 12:44 PM

As vrea ca acest proiect sa continue. Trebuie sa constituim o alternativa. Nu se poate sa ne lasam condusi de oameni de acum 4 generatii. Oameni pt care partea financiara este criteriul de departajare.



#74 eliza123

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 09 March 2010 - 12:49 PM

bine zis, sunt total de acord cu tine



#75 almcomp

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 265 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 March 2010 - 12:51 PM

Trebuie sa mediatizam foarte mult aceasta asociatie. Trebuie facuta o platforma cu ce propuneri urmeaza sa iasa pe piata.
De asemenea un punct forte este cooptarea de membri nemultumiti CECCAR si daca se poate nume grele ale acestuia.

Trebuie sa venim cu ceva nou in sensul in care accesul la aceasta profesie sa se faca nelimitat de catre absolventii de studii economice superioare insa inscrierea in APEC le va proteja mult mai bine interesele decat o face CECCAR.



#76 mt2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 09 March 2010 - 12:54 PM

Desi m-am pronuntat deja ca sunt pro constituirii asociatiei , acum mai afirm inca o data DA !

Tot pentru clarificarea noastra , a celor care dorim sa aderam la aceasta asociatie , ar fi bine sa se stabileasca si drepturile de care ne bucuram ca membri : putem lucra doar ca salariati cu norma intreaga ori part-time sau luptam si pentru un drept de libera practica sub forma de PF ori in societati limitat pe contabilitate inclusiv bilant ? ( cu ce CAEN)

Asteptam de la voi sa ne spuneti tot ce faceti , cu cine ati mai vorbit .Ce sanse avem ? felicitari inca o data tuturor pentru initiativa .

Loredana Albu , ce spun cei de la ORC ?



#77 eliza123

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 09 March 2010 - 12:56 PM

poate ar tb si o pagina de internet :smile:



#78 beatrice1971

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 519 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 March 2010 - 12:57 PM

va trebui cu siguranta
Viata e ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri.



#79 albu2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:

Postat 09 March 2010 - 01:05 PM

draga isa,am postat un pic mai devreme cateva discutii de pe forumul saga ,noi incercam sa ne unim cu voi santeti de acord ?nu cred ca ar fi bine ptr aceasta asociatie sa fie impartita in doua?



#80 eliza123

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 09 March 2010 - 01:08 PM

pe ce adresa de e-mail se poate trimite formularul de adeziune ?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL