Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
care ar fi tarifele / salariu ...? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


care ar fi tarifele / salariu ...?


431 replies to this topic

#21 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 25 August 2005 - 06:06 PM

poate i s-au inecat corabiile!



#22 Cristian Manea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 140 Postari:

Postat 25 August 2005 - 07:35 PM

kimba a spus:

intelege omul ce a facut?

Ce ziceti, cat o sa-l coste toate amenzile ?

Eu, in orice caz nu m-as baga in asa ceva. Banii sunt multi, dar si neintelegerile ulterioare pot fi majore. Cine stie cat si pana cand va trebui sa tot plateasca amenzi ...




#23 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 25 August 2005 - 07:41 PM

cel mai bine ar fi sa i se spuna de la inceput ce-l asteapta. oricum, mai devreme sau mai tarziu tot va trebui sa plateasca.



#24 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 25 August 2005 - 08:39 PM

si cati sunt ca el.........



#25 moni-andreea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 220 Postari:
  • Location:Bacau

Postat 25 August 2005 - 08:54 PM

@ oanag : intreaba un inspector mai destupat de la vreo AF, treaba cu refacerea contabilitatii (apropo, da' bilanturi?) are implicatii legale suficient de incondeiate. Subscriu la o suma de 5000 ron si chiar peste daca are si vinzari mai substantiale, in special cere cel putin jumatate din suma in avans.
Am un fix, ce-a facut cu bilanturile si fisele fiscale ?!
PS : s-o inchida, s-o lase balta, ce-a platit pina acum a mincat lupu' (n-o sa-i recunoasca nimeni platile pentru datoriile la salarii), sa-si faca alta firma curata si s-o ia de la inceput cu evidenta ca lumea.
Durerea e inevitabila, suferinta este optionala



#26 oanag

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 179 Postari:

Postat 26 August 2005 - 09:46 AM

Cred ca multe dintre amenzi deja s-au prescris.
Eu n-am vorbit cu patronul inca.Mi l-a recomandat o cunostinta.Doream intai sa aflu parerile voastre, daca s-a mai cofruntat cineva cu situatii de genul asta. Poate ca nici nu e dispus sa ofere prea multi bani.Si-atunci chiar nu merita.



#27 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 26 August 2005 - 10:17 AM

as fi curioasa cu ce se ocupa firma si la cat se ridica CA-ul!
sunt foarte curioasa. http://www.conta.ro/...tyle_emoticons/default/wink.gif



#28 micutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 287 Postari:
  • Location:Galati

Postat 26 August 2005 - 06:55 PM

sincer eu cred ca nu se merita...as avea multe argumente de ce cred asta...(si cred ca as scrie o carte tot argumentand)....:P



#29 tchibos

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 154 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 26 August 2005 - 08:03 PM

eu te sfatuiesc ca atunci cand ii spui pretul pentru ceea ce zici tu ca trebuie sa faci, sa ii dai pretul pe luna, adica 4 ani * 12 luni * tariful tau lunar, apoi sa ii spui sa puna deoparte ceva bani ( cam tot atat cat ii ceri tu ) pentru cheltuieli de protocol ( vreo amenda, vreo spagutza )



#30 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 26 August 2005 - 08:48 PM

gandeste-te bine. eu nu m-as implica.



#31 fivefell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:

Postat 08 September 2005 - 08:34 AM

Sunt contabila de multi ani dar am lucrat doar ca salariata full-time.In urma unor probleme financiare(fiica studenta), am hotarat sa incerc sa tin o contabilitate dupa program la o firma( un magazin) care acum se deschide.Azi trebuie sa-i spun patronului cam cat costa si chiar nu stiu ce sa-i spun! Ma ajuta cineva? Va rog!



#32 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 09 September 2005 - 12:45 PM

ce fel de magazin?



#33 fivefell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:

Postat 09 September 2005 - 02:42 PM

magazin general



#34 pld

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 09 September 2005 - 03:24 PM

eu in 2004 pentru refacerea contab unei firme pe 2 ani am cerit 400$ si i-am primit si apoi m-au si angajat
mai tin contabilitatea la trei micro cu urm tarife 1mil, 1.5mil, 2mil (ctr timp partial)
nu muncesc acasa fac totul in cele 8 ore la firma unde sunt am ctr de 8h

atunci cand iti stabilesti tariful o faci si in functie de timpul pe care il mai ai disponibil, pt ca este nevoie sa ii ajuti la rezolvarea problemlor care apar


succes!



#35 Ligia Georgescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 403 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 September 2005 - 03:29 PM

Am inteles din prima :lol:



#36 Felichir

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:

Postat 27 February 2006 - 05:59 PM

Cum credeti ca ar trebui negociat tariful pentru tinerea contabilitatii la o fima de taxi?
1.pe global in ansamblu in functie de nr. de acte?
2.dupa numarul de masini?
3.dupa numarul de persoane angajate?

Ca particularitate firma are o fluctuatie mare de personal => volum mai mare de munca in legatura cu personalul. In cazul in care se opteaza pt. negocierea pretului in functie de numarul de personal care credeti ca ar fi acesta? Cati lei / angajat? (am auzit de tarife numai pentru partea de salarii fara contabilitate de 40 RON / angajat)



#37 contax

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 27 February 2006 - 06:43 PM

Eu iau in considerare doi factori principali pentru negocierea tarifelor:
- volumul de munca, la care aplic un tarif orar de cca 20 ron/ora;
- raspunderea angajata, functie de cifra de afaceri, domeniul de activitate, etc, factor care poate reduce sau multiplica tariful orar.
Dar, bineinteles, cel mai important lucru este negocierea.
Intrebarea se referea la un tarif brut impozabil, ca eu asa am inteles?



#38 Felichir

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:

Postat 27 February 2006 - 07:07 PM

Da tarif brut impozabil. (adica suma din factura de servicii contabilitate emisa)



#39 mutulica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:informatii legate de viata in general

Postat 31 March 2006 - 12:48 PM

Buna ziua,
Sunt contabil primar la o firma de electrocasnice. Cand m-am angajat, am cerut patronului salariul de 700 RON si pe cartea de munca 950 Ron. Acum, in mai se vor face negocieri de salariu. Intrebarea mea este daca sa mai plusez ceva sau sa o las balta.Mentionez ca tin contabilitatea primara la depozitul firme plus la cele 15 magazine pe care le are firma prin tara, plus registrul de casa, banca, fise de clienti, furnizori.
sunt deschisa la orice discutie



#40 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 31 March 2006 - 01:48 PM

:shock:
700 ron??????????????
sa te tot angajeze omul.......esti contabilul ideal!
nu te supara. "pluseaza" frate cu incredere!!!
de acord cu mine cineva?
ai vreun sef ierarhic superior? este vreun contabil sef sau esti singur :-k





2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL