Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce program de contabilitate imi recomandati ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


ce program de contabilitate imi recomandati ?

programe conta contabilitate program contabilitate
274 replies to this topic

#61 gabi.04

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Gender:Female

Postat 29 August 2006 - 07:54 PM

QUOTE(nicxfi)
Buna ziua,
iti recomand contab.sql pe reclama,ro e super bun


eu iti spun sincer ca n-am fost multumita


--------------------

nici eu nu am fost multumita de contab.sql :angry:

Aceasta postare a fost editata de Septimiu: 29 August 2006 - 09:49 PM




#62 vlad iobagiu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 30 August 2006 - 07:39 AM

Incearca fastcontab . L-am incercat si merge chiar fain .Au o versiune demo valabila 30 de zile.Rapoartele sunt generate automat, au partea de salarizare facuta la zi .




#63 SupremeOn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 18 September 2006 - 11:49 AM

Va recomand WinMentor... intrucat are toate facilitatile pe care le doriti dumneavoastra, plus multe altele, iar noi il folosim cu succes. Sincer, nu am intampinat probleme pana acum. Are si posibiitatea de a importa date din alte programe, din fisiere in format text. Se pot si exporta date, in format excel, html, text si alte cateva... vorbiti cu un distribuitor si ve-ti vedea. Si noi am importat date, din fostul program... In plus, WinMentor este programul care are cel mai bine pusa la punct gestiunea. Inca ceva: dupa modul in care a-ti pus problema (generare facturi, nota contabila, tiparirea), am impresia ca a-ti mai vazut WinMenor... la noi, așa funcționează... baftă



#64 roxana marin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:

Postat 19 September 2006 - 11:56 AM

In legatura cu stocas 58 te contrazic. O data inchise, lunile se pot dezarhiva. In legatura cu cea de-a doua problema ai dreptate....eu insa nu am atat de multi salariati.



#65 Rainablue

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 170 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 August 2007 - 01:22 PM

Serios!!!!In cazul asta m-as intoarce cu cea mai mare placere la el.Scoate si declaratia 394 ?



#66 mariana_flo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Location:bucuresti, sector 3
  • Interests:vreau sa fiu la curent cu noutatile in domeniu

Postat 06 August 2007 - 03:32 PM

si eu subscriu pentru winmentor. Este un program excelent.



#67 liliana77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 07 August 2007 - 02:07 PM

eu sunt pentru de Ancora (are site), poate fi acces online, sa lucrezi de oriunde :lostit (13):



#68 iulianam

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 26 September 2007 - 01:35 PM

buna

am si eu nevoie de un program free, ma poate ajuta cineva cu o informatie?
tin contabilitatea la o firma care are 3-4 facturi la cateva luni, si nu mi se pare rentabil sa-mi cumpar un program doar pt atat


merci



#69 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 26 September 2007 - 05:40 PM

Este impotriva regulamentului acestui forum sa-ti recomand programul X sau Y, intrucat este reclama. Daca dai o cautare pe google, vei gasi variante de programe de conta, dintre care unele sunt free, unele nu, iar de acolo iti alegi ce doresti. Pe pagina fiecaruia programele sunt prezentate in cateva cuvinte, asa ca vei sti ce face sau nu un program. Trebuie sa te gandesti ce vrei sa iti faca programul, cat de complex ( sau simplu) sa fie... Chiar si printre cele gratuite ai optiuni... Si fiind gratuite, le poti instala, incerca, vezi care iti place ( interfata, rapoarte) si lucreaza cu el, iar cel/cele care nu iti plac le poti dezinstala. Iti trebuie putin timp pt asta, dar merita sa gasesti ce-ti place tie, nu ce place altora.

E foarte simplu sa zici: foloseste programul X. Altul va zice: nu, programul Y e mai bun... Tu trebuie sa vezi ce-ti place/convine tie, nu altora.
Julia S



#70 iulianam

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 26 September 2007 - 06:26 PM

multumesc



#71 Ovidiu_oct2007

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 October 2007 - 12:30 PM

Buna ziua. Am un magazin in care vand marfa cu amanuntul si vreau sa folosesc un program de contab. prin care eu sa introduc produsele vandute si apoi sa scoata automat bonul fiscal prin casa de marcat. In felul acesta vreau sa se reflecte in acelasi timp si in stocuri , si in casa si sa scot si bonul fiscal. Ce fel de soft ar trebui sa folosesc si ce tip de casa de marcat? Am auzit de niste case de marcat on-line, stiti ceva?



#72 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 22 October 2007 - 02:10 PM

Trebuie sa aleg un ERP pentru o firma si mi-a fost prezentat printre altele si SOCRATE+. Il stie cineva? Daca lucrati pe el, cum va intelegeti cu softul? Ce probleme de utilizare au aparut (buguri sau probleme cu echipele de asistenta)
Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#73 mosqino

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 30 October 2007 - 03:13 AM

avand in vedere ca anul acesta termin facultatea de stiinte economice cu specializarea contabilitate am nevoie de parerile dumneavoastra ca persoane specializate :smile:
va rog din suflet daca se poate sa imi faceti un clasament al celor mai utilizate programe din romania
va multumesc din suflet... o sa imi fie de real folos :sad:



#74 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 October 2007 - 09:39 AM

Anul trecut s-a realizat pe acest forum un top al programelor !!
Da o cautare si o sa vezi rezultatele !! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#75 danisimc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 03 November 2007 - 06:33 PM

stie cineva ceva mai mult despre acest program?eu m-am angajat recent la o firma mare si nu au instructiuni de utilizare a a cestui program.este f complex si imi e f greu sa invat programul fara nimik langa mine.am si f multe de facut si raman in urma necunoscand programul.este f ciudat cum s-a facut achizitia acestuia fara manualul de utilizare.va rog daca aveti ceva cat de putin despre programel insist, cu mii de multumiri, sa ma ajutati.

Aceasta postare a fost editata de danisimc: 03 November 2007 - 06:35 PM




#76 dany_el

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 21 January 2008 - 01:41 PM

Am schimbat deja 2 programe de contabilitate si nu sunt multumit... :lostit (13): Avem mai multe sedii in tara si as avea nevoie de un program care functioneaza "on-line", sa pot vedea in timp real toate operatiile care au fost efectuate și salvate. Imi puteti recomnada un program?



#77 liliana77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 21 January 2008 - 03:09 PM

www.reclama.ro

Aceasta postare a fost editata de Septimiu: 21 January 2008 - 06:16 PM




#78 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 January 2008 - 02:22 AM

Majoritatea o sa recomande ce program folosesc ei .
Asa ca pe langa sedii in tara mai vino si cu ceva detalii legat de domeniul de activitate.



#79 liliana77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 22 January 2008 - 11:26 AM

am inteles, regulamentul...nu a fost cu intentie, ci reflex :lostit (13):



#80 DinuC

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 22 January 2008 - 11:34 AM

Vezi postareaDonatella, la Apr 19 2006, 08:52 PM, a spus:

Va recomand SAGA C 3.0. este super. Face tot ce vrei inclusiv bilant. Pe mine ma ajuta f mult. Pt stocuri recomand de asemenea SAGA S, care are legatura cu SAGA C. Este dupa mine cel mai bun. Il folosesc de 2 ani si nu am avut niciodata probleme. Bafta!

buna !
folosesc si eu saga dar nu ma descurc cu el la salarii,declaratii,calcul impozit pe profit,bilant nici nu am incercat mi se are destul de dificil....






Similar Topics Collapse

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL