Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce program de contabilitate imi recomandati ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 10

Salt la continut


ce program de contabilitate imi recomandati ?

programe conta contabilitate program contabilitate
274 replies to this topic

#181 butelie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 188 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Slatina
  • Interests:timpul liber

Postat 25 January 2009 - 10:17 PM

Vezi postareaVladut Iroaie, la Oct 3 2008, 05:58 PM, a spus:

Ce este si mai funny, am incercat sa caut mai demult pe google evo xperience si ce credeti ca mi-a aparut in dreapta la google link-uri sponsorizabile?
Contab sql!!!! Tare nu? Am cautat apoi Saga si , surpriza.... tot contab sql la linkuri sponsorizate. Inteligent dar totusi bun simtul unde mai este?

Am scris apoi contab sql m-am uitat in dreapta la linkuri si bineinteles, nimic. Adica, si Evo Xperience si Saga, oameni de bun simt si cu caracter.
:
In concluzie, ati inteles recomandarile mele, Evo sau Xperience. :)
Eu testai contab sql versiunea gratuita si e naspa rau !
Tin evidenta contabila din 2000 cu acelasi program de contabilitate , pe care nu intentionez sa-l mentionez , dar este foarte raspandit in judetul Olt .
Mai inainte de asta am avut ciel si mai am pe cineva caruia ii tin evideta pe calculatorul lui cu programul ciel .
Ciel este un program scump si prost , practic trebuie sa te pricepi bine de tot la contabilitate ca sa-l folosesti , si mai este si modular , adica trebuie sa te scobesti bine in buzunar .
Saga la prima vedere este bunicel , dar nu-mi batui capul cu el .
Vroiam sa spun ca din pacate foarte multa lume atunci cand cumpara un program de contabilitate nu i-a in seama functionabilitatea lui si dau banii aiurea .
Am pe cineva care si-a cumparat wizcont si pe mine nu m-a intrebat daca e bun sau nu .
Pentru firma lui nu este bun , pentru ca a dat o gramada pe bani pe un program bun , dar foarte scump .
Este bine ca nu a luat ciel . :frusty:

Eu cred ca un program de contabilitate ar trebui sa aiba un full demo de minim 30 de zile , ca sa poti sa vezi ce stie sa faca , pentru ca nu e paine sa mai cumperi si maine .



#182 prodmobil

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 27 January 2009 - 09:48 AM

Adevar grait-ai. Si eu am gasit programul de gestiune (cel mai acceptabil) tocmai prin Oradea. "Premiantele" toate lasa de dorit. Si te rupe si la bani.




#183 tucu_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 29 January 2009 - 03:16 PM

Lucreaza cineva in pogramul de conta INDECO? As dori sa aflu pareri.



#184 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 16 February 2009 - 03:31 PM

A auzit cineva de DASCONT? Daca da, astept si eu un raspuns si as avea niste intrebari , comunicam pe mail?
iuliana



#185 hercule

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 17 February 2009 - 12:05 AM

buna seara! sunt la inceput si am o gramada de dileme.
vreau sa iau o firma [prima] care vinde cu amanuntul, si are punct de lucru in alt oras. ma gandeam ca e complicat sa tin cantitativ - valoric, insa, daca eu operez doar valoric, ei vor avea nevoie de o evidenta a stocurilor [pt propriile nevoi, si pt controale cred], motiv pt care m-am gandit ca avand instalat la magazin un program in care sa se opereze doar intrarile [cu niruri], si care sa descarce iesirile direct prin casa de marcat, ar sti in orice moment ce au in stoc.
ce program sa le recomand care sa faca doar asta, si nimic mai mult [sa nu se sperie de costuri]?
multumesc.



#186 mirelus1973

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 18 February 2009 - 10:53 AM

Foloseste cineva programul Platphorma?
Ce parere aveti despre el?
:good:



#187 CRISIL

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 19 February 2009 - 09:31 PM

M-ar interesa care este programul cel mai indicat pentru un complex turistic.
Trebuie mentionat ca exista hotel, un restaurant, un bar, doua magazine si un punct de inchiriere echipament sportiv. Personal - 9 angajati.

Va multumesc



#188 2lk

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 14 March 2009 - 12:48 AM

Va rog sa-mi spuneti ( cei care lucrati in conta bugetara ) ce fel de program folositi ? Unul care sa faca de toate : ALOP, Executie, Salarii, Gestiune, Mijloace fixe etc, etc.
Pana acum am lucrat in Saga B dar nu se mai poate !!!!! ALOP nu pot folosi (vraiste)- le facem in excel, executie nici atat, salariile el stie dupa ce legi le calculeaza ( indemnizatiile, sanatatea, acc, cci etc, etc ) M_AM SATURAT !!!! GATA !!!! Vreau si eu ceva care sa ma ajute nu sa ma incurce . Va rog !!!

P.S. Cei care inca mai folositi SAGA va rog sa va verificati calculele la salarii pentru ca veti avea o mare surpriza la un eventual control :sad:



#189 contaprimarie

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 March 2009 - 12:13 PM

Am avut si eu de curand probleme legate de program am gasit o varianta super buna cam scump dar merita toti banii.
Pe ce adresa de mail sa-ti trimit referinte?

adresa mea este lasteras@gmail.com

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 28 March 2009 - 03:00 AM




#190 Flavius_

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 26 March 2009 - 04:11 PM

Vezi postareaCRISIL, la Feb 19 2009, 10:31 PM, a spus:

M-ar interesa care este programul cel mai indicat pentru un complex turistic.
Trebuie mentionat ca exista hotel, un restaurant, un bar, doua magazine si un punct de inchiriere echipament sportiv. Personal - 9 angajati.

Va multumesc


Sunt consultant in domeniu si cred ca pot sa va dau niste sfaturi, insa e foarte important sa imi dati mai multe detalii legate de afacerea dumneavoastra. In momentul de fata ma ocup de WinMentor, soft care ar putea fi OK pentru ceea ce faceti, insa trebuie prima data sa aflu mai multe despre afacerea dumneavoastra.
Si inca ceva...ati putea incerca sa nu va limitati la un soft de conta...e un sfat care s-ar putea sa va fie util!

Toate cele bune,
Flaviu Preda



#191 Flavius_

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 26 March 2009 - 04:32 PM

Hai sa o luam cat se poate de simplu. Fiecare soft de conta are ajunsuri si neajunsuri. Lucrez in domeniu si deci stiu foarte bine asta. Daca as putea as recomanda la toata lumea SAP...insa e aproape imposibil.
Si atunci...totul se rezuma la nevoi: pt firme de cartier sau cu activitate f putina e suficient un saga, ciel sau un D-Soft. Sau chiar softuri gratuite.
Daca vrei insa mai mult, adica nu vrei sa te limitezi la un soft de conta si vrei sa te indrepti spre segmentul ERP, atunci putem vorbi de altceva...
Eu unul pot aici sa recomand WinMentor sau ASIS fiindca acestea le cunosc suficient de bine incat sa le pot recomanda. WinMentorul ca entry-level ERP si ASIS-ul ca ERP propriu-zis. Totul depinde de necesitatile firmei respective, necesitati care trebuie descoperite printr-o analiza atenta si detaliata!
Practic, trebuie inteles un lucru. Nu conteaza costurile, atata timp cat analiza este bine facuta si alegerea softului este cea potrivita. Economiile pe care un astfel de soft le puate aduce ar trebui sa fie suficient de mari astfel incat costurile de achizitie sa fie amortizate in maxim un an de zile.
Daca cineva este curios sa afle mai multe si sa povesteasca pe aceasta tema, emailul meu este flaviu_preda1686@yahoo.com



#192 GeorgeO

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 March 2009 - 02:56 PM

Pentru firmele mici si medii din Romania, precum si pentru contabilii autorizati recomand WinMentor.
Este un program romanesc conceput in concordanta cu particularitatile sistemului contabil din tara noastra,
are partea de gestiune si de rapoarte foarte bine puse la punct, si se poate tine evidenta la un numar nelimitat de firme.
Plus upgrade-ul gratuit, sistem profesionist de service on line si mai nou am vazut ca au si propriul lor forum in care se
pot discuta probleme punctuale de operare (http://forum.winmentor.ro)
Succes! :sad:



#193 ioan g

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 31 March 2009 - 06:43 PM

Foloseste cineva programul contabil WinCoNT8 .
Eu il folosesc de putin timp si nu prea ma descurc.
Am folosit innainte de acest program alceva care era de nota 10



#194 iladia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 30 May 2009 - 06:14 PM

Buna ziua,sunt din Timisoara,urmeaza sa deschid un minimix alimentar ,va rog daca stie cineva ce program (soft)am nevoie pentru a tine evidenta primara:iau factura,sa-mi faca nir-ul(receptia),raportul de gestiune(incarcare,descarcare),registrul de casa,jurnalul de cumparari,si tot ce mai trebuie ca sa fiu in regula.Casa de marcat nu va fi legata la comp,compul va sta la sediu iar casa de marcat la punctul de lucru,adica valoarea bonului fiscal sa poata fi introdusa manual la sfarsitul zilei.Sau alte variante...numai sa fie ok.Va multumesc.As dori raspuns aici(daca e voie,sa nu fie considerat reclama)sau pe adresa de mail:nutrisanplant@yahoo.com



#195 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 May 2009 - 08:37 PM

Pentru asa ceva sunt bune si saga sau contab sql ( care sunt gratuite ), sau restu .
orice program e bun, descarcati versiunile de incercare ale lor si vedeti cu care va puteti adapta mai bine.
Puteti studia si acest topic legat de programe de conta ca sa vedeti cam ce face fiecare, dar din experienta va spun ca cel mai bine e sa descarcati cateva programe si sa vedeti care , ce stie sa faca si daca e bun pentru dumneavoastra.



#196 duelconstruct

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 31 May 2009 - 07:46 AM

Cautati pe Google "Marks gestiune" si veti gasi exact ceea ce cautati



#197 iladia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 31 May 2009 - 09:56 AM

Va multumesc,am sa incerc.



#198 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 May 2009 - 10:31 AM

Cu placere.



#199 matzucu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 01 June 2009 - 03:22 PM

Poti sa incerci si Facturis. Are demo 15 zile....vezi daca te ajuta.



#200 Mihai Rusu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 15 June 2009 - 02:14 PM

Pentru firmele foarte mici si mici din Romania recomand ...........

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 17 June 2009 - 11:09 AM







Similar Topics Collapse

6 useri citesc topicul

0 membri, 6 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL